NABÍDKA SLUŽEB

Klasická pedikúra (mokrá)

Klasická neboli mokrá pedikúra je procedura, při které se nohy před ošetřením namáčí do teplé koupele se změkčující a dezinfekční solí, která podporuje uvolnění nohou a změkčení kůže. Poté se pomocí skalpelu odstraní ztvrdlá a zrohovatělá kůže, otlaky i kuří oka. Dále se vyčistí nehtové valy a odstraní se nadbytečná kůžička kolem nehtů. Nehty se následně ostříhají a dopilují do požadovaného tvaru. Nakonec se vyhladí ošetřená ploska nohy a provede se peeling a masáž nohy speciálním krémem.

Medicinální pedikúra (suchá)

Jedná se o pedikúru, která je prováděna přístrojovou suchou bezbolestnou cestou. K přístroji slouží vysterilizované frézky a brusné nástavce s odsáváním. Tato metoda slouží k odstranění různých potíží nohou, jako jsou zrohovatělá kůže, otlaky, kuří oka, zarostlé nehty, nehty s mykózou nebo ztluštělé nehty. Medicinální pedikúra je vhodná i pro klienty s diabetem.

Kombinovaná pedikúra (mokrá & suchá)

Kombinovaná pedikúra je předně mokrá pedikúra s ošetřením a následným doošetřením přístrojovou suchou cestou.

Ortonyxie (rovnání zarostlých nehtů)

Deformované, stočené nebo zarostlé nehty jsou dnes velmi rozšířeným problémem. Mohou vznikat z mnoha důvodů, např. nesprávným stříháním nehtů, špatnou obuví, těsnou ponožkou/silonkami, genetikou, ale i tělesnou váhou a otoky. Často jsou doprovázeny bolestmi a záněty nehtových valů. Dalším důvodem je špatné postavení nohy a tvar prstů, kterému lze předcházet různými protektory a korektory.

Jedná se o odbornou a zcela bezbolestnou úpravu, někdy i s nezbytným vybrušováním a vystřiháváním nehtů na nohách prováděné pomocí speciálního náčiní a podologického přístroje. Následně se aplikují nehtová rovnátka (PODOFIX - 3TO, STEDMANN nebo ROSS FRASER), tamponáž a tejpovací páska, která podporuje odtahování zánětlivých nehtových valů. Pomocí rovnátek se mírným a jemným tlakem postupně srovnává nehet do úplného narovnání. Rovnátko klienta neomezuje v běžných pracovních ani sportovních aktivitách.

Při další návštěvě (měsíční i delší, záleží na druhu poškození nehtu) se rovnátko posouvá a celková léčba může trvat 8 - 14 měsíců.

Nehtová protetika

Jedná se o nehtovou náhradu jako moderní techniku, která umožňuje náhradu za chybějící část nehtové ploténky. 

Značka Nail repair gel - Gehwol je světlem vytvrzovaná polymerující pryskyřice, která umožňuje nanášení vysoce pružné vrstvy a je normálnímu nehtu dokonale přizpůsobena. Na hotovou protetiku lze použít i lak nebo gellak.

Zhotovení korektorů přímo na postižené místo - prsty nebo ploska nohy (na míru v salonu)

Meziprstní korektory uklidňují a redukují otřesy nebo tření při chůzi, a tím chrání prsty i plosky nohou před odřeninami, puchýři a otlaky. Korektory slouží také k rovnání a korekci vbočených palců, upravují postavení prstů na noze a překrývající se prsty. Předchází se jimi i bolestivým deformacím palců.

Korektory na míru se dělají přímo v salonu ze silikonové hmoty, která je lehce omyvatelná v mýdlové vodě. 

Okluze

Jedná se o zábaly, které pomáhají odlehčit či uzavřít praskliny nebo bolestivá kuří oka. Na výrobu okluze se používají speciální kroužky, ovály a náplasti z flísových a pěnových materiálů odlehčující místa se zvýšeným tlakem.

Tejpování (kinesiotaping)

Jedná se o uvolnění přetížených svalů. Funkční bandáže (tejpy) se užívají ve sportu k prevenci úrazu či k prevenci přetížení zdravé nebo předchozím úrazem poškozené části pohybového aparátu. Ošetřené místo zachovává plný rozsah pohybu, takže nedochází k žádnému omezení. Tejp navíc propouští vzduch a vlhkost, což prodlužuje dobu, kdy může být přilepen na pokožce, aniž by ji to nějak ohrozilo. Účinkuje 24 hodin denně, přičemž dochází k regulaci krevního a lymfatického oběhu.

Aplikuji pouze na:

  • distorze (podvrknutí) kotníků a následné výrony
  • bortící se příčná a podélná klenba chodidla - na zmírnění bolesti
  • bolestivé vtočené palce (hallux valgus) - ne korekčně, ale na zmírnění bolestí
  • deformity nohy a prstů
  • patní ostruha
  • otoky dolních končetin, u horních karpální tunely

Peeling a detoxikační maska nohou

Používání peelingu a masky na nohy slouží k vyhlazování kůže a zbavení se odumřelých buněk. Chodidla pomáhá regenerovat a vyživovat. Pokožce nebo popraskaným patám navrací jejich jemnost. Velmi příjemná vůně dodává osvěžující pocit chodidlům, která jsou po aplikaci peelingu a masky výrazně hladší a jemnější.

Parafínové zábaly

Používání parafínového kosmetického vosku slouží ke zlepšení krevního oběhu, čištění pórů a k lepšímu udržení hydratované a hladší pokožky. Má blahodárné účinky na revmatické potíže a může eliminovat stárnutí odumřelých buněk, zlepšit vzhled tmavé a suché pokožky a snížit zánět.

Pedikúra Jičín | Zdravá SToPA - Pavlína Vedra • Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!